Najlepsza pizza w mieście? Viva Pomodori

Obecnie mam dwa typy i szczerą nadzieję na to, że krąg ten będzie się z czasem powiększał. Dziś mowa o stosunkowo niedługo działającej włoskiej restauracji Viva Pomodori, która serwuje naprawdę dobrą pizzę.

Jaką pizzę lubię? Po pierwsze, zawsze zamawiam Margheritę, w jakiejkolwiek bym nie była restauracji. Dlatego tylko Margheritę będę oceniać. Smakuje mi ciasto każdej grubości, jednak cienkie wygrywa. Grube po prostu mi się przejadło (czasy domowej, bardzo drożdżowej pizzy mojej mamy plus studia i spożywanie na kilogramy pizzy na wynos robią swoje). Czym jest rasowa pizza dowiedziałam się dopiero w Mediolanie.

Ciasto pizzy w Viva Pomodori jest cienkie i chrupiące. Ilość sera idealna. Przypraw również. Suma wszystkich składników tworzy naprawdę udaną kompozycję. Pizza nie jest sucha, a przy tak cienkim cieście dłuższe pieczenie ciasta stwarza niebezpieczeństwo zaserwowania spalonego suchara (niektóre restauracje nie mają problemu z podaniem na stół ewidentnie czarnego placka). Dopełnieniem prawdziwie włoskiej pizzy jest oliwa z oliwek. Nie będę mówić, że majonez z ketchupem bądź sos czosnkowy są przeze mnie nie do zaakceptowania, wręcz przeciwnie, uwielbiam je. Jednak w połączeniu z fastfoodową, bardzo ciężkostrawną pizzą z jakiejś sieciówki. Splash ketchupu na cienkiej i kruchej pizzy włoskiej byłby po prostu grzechem. Zatopilibyśmy jej smak. Już wolę zatopić się w kieliszku wina 😉

 

Kuchnia Poznań Viva Pomodori

 

 

Słów kilka jeszcze o drugiej potrawie ze zdjęcia. Bo nie ustępuje niczym jednej z lepszych pizz w Poznaniu 😉 Prosty makaron w sosie śmietanowym. Z niezwykle aromatycznymi borowikami, z wyjątkowo smacznymi jak na zimowy sezon pomidorami i kilkoma listkami bazylii. Potrawa smakuje dokładnie tak jak powinna. Uwielbiam kuchnię włoską! Prosta, o jej sukcesie stanowi nie przepis, lecz jakość składników oraz kubki smakowe kucharza.

 

viva pomodori pizzeria poznań

 

Cena? Dobra jakość w dobrej cenie. A sama restauracja urządzona w rodzinnym, włoskim klimacie. Jak dla mnie świetne miejsce na wypad z najbliższymi. Na pewno będę tam wracać.

 

Pizza Margherita 13,90 zł

Tagliatelle Con Porcini 17,90 zł