Najlepsze restauracje na randkę w Poznaniu | Walentynki 2018 💙💙💙

Już trzeci rok z rzędu radzimy Wam, gdzie najlepiej wybrać się na randkę w Poznaniu (artykuł z 2016 – TU, a z 2017 – TUTAJ❤️️❤️️ Walentynki są oczywiście tylko pretekstem. Poniżej nasze subiektywne zestawienie restauracji, które po prostu musicie odwiedzić – w duetach, grupami, bądź pojedynkę! Rok temu lecieliśmy lokalizacją, tym razem – rodzajem kuchni.

* O niektórych, świetnych wg nas restauracjach nie napisaliśmy poniżej.., bo się po prostu nie da o wszystkich 😉 Łapcie nasze pierwsze skojarzenia.

SUSHI
KYOKAI sushi (FB) – boskie sushi w City Parku, bez rezerwacji w Walentynki nie macie szans 😉 Nasz wpis o Kyokai – TU.

– DOKKU (FB) – równie wspaniałe sushi, które w Walentynki warto zamówić do domu – mają najpiękniejsze opakowania na wynos ❤️️ Wyglądają jak bombonierki z czekoladkami ❤️️

Matii Sushi (FB) – jedyna restauracja sushi w Poznaniu z żółtą czapką od przewodnika Gault&Millau. Ich przykładowy wynos poniżej – piękny 🙂 Nasz art. o suszarni – TUTAJ.

– Yattai Sushi (FB) – czwarta (kolejność przypadkowa), wg nas najlepsza suszarnia w mieście. Od niedawna z nową, drugą lokalizacją na Jeżycach.

– Sushi Point (FB) – również pyszne sushi i spory lokal, może macie szansę na Walentynki 😀

KUCHNIA WEGAŃSKA

PoWolność (FB) – bo pysznie, pomysłowo, ładne, przytulne wnętrze. Musicie tam wpaść, nawet jeśli kochacie mięso 😉 Poza tym, jedliśmy u nich najlepszy tofurnik, który śmiało bije wiele serników smakiem!

– FALLA (FB) – jeśli jeszcze nie próbowaliście ich bliskowschodnich pozycji, to macie czego żałować. Nikt tu nie tęskni za mięsem! Te KOLORY! SMAKI! AROMATY!

PIZZA

Po prostu naszym zdaniem najlepsze pizzerie w mieście. A trzeba przyznać, że nie mamy się czego wstydzić! Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Suszone Pomidory (FB) – Wilda; cienka, chrupiąca pizza z ciekawymi dodatkami. PY-CHA! Nigdy nas nie zawiedli, nawet na dowóz jest naprawdę dobrze, a w końcu cienkie ciasto w czasie bardzo traci na smaku.

Forni Rossi (FB) – Naramowice; świetna pizza neapolitańska – bardzo mokra, ciasto cienkie, ale nie chrupkie; puszyste brzegi, dużo pomidorów – i spory lokal.

Forno Italia (FB) – Jeżyce; nowa restauracja, którą już pokochali mieszkańcy. Bo mają świetną pizzę. Po prostu.

Frontiera (FB) – Stary Rynek; jedna z pierwszych pizzerii w Poznaniu, która zaczęła robić prawdziwą, włoską pizzę. I nadal trzyma poziom.

Cucina (FB) – City Park, piękne wnętrze restauracji świetnie współgra z wysokim poziomem placków i ich dodatków. Bardzo lubimy!

Pinco Pallino  (FB)- Małe Garbary; tutaj jedzą Włosi! To chyba o czymś świadczy 😉

 

STEKI

– WHISKEY IN THE JAR (FB) – nasz art. TUTAJ – to tutaj je się steki na Starym Rynku 😉 Smaczne i duże porcje, duuuuuży lokal, ale też sporo gości.

Evil (FB)- City Park; cóż, ukochaliśmy ich mięsa. Są świetne! Wszystko tam gra. Klimat, dodatki. Mmm… aż ślinka cieknie na samą myśl… Róbcie rezerwację!

KUCHNIA POLSKA

Papierówka (FB) – Stare Miasto, polskie smaki w nowoczesnym wydaniu.

A nóż widelec (FB) – Dębiec/Górczyn, 3 czapki wg przewodnika Gault&Millau. Chyba wszystko jasne? 😉

– KRAFT  (FB)- Jeżyce dla mięsożerców, nie bojących się podrobów – my bardzo lubimy! Pomysłowo i ze smakiem.  Do tego piwko kraftowe jest oczywiście niezbędne 😉

Kuchnia Wandy – Stare Miasto; smacznie + ładne wnętrza.

 

Modra Kuchnia  – Jeżyce; bardzo mały lokal, ale nadrabia smakiem 😉

Podniebienie – Stary Rynek, duuużo miejsca.

INNE

Avocado (FB) – Jeżyce; naprawdę ciekawie eksperymentują z kuchnią <3  Piękne talerze. Lubimy!

Gescheft (FB) – Stary Rynek; oj dzieje się w tej restauracji! Kolorowo, smacznie i na pewno bez nudy! Niewielki, klimatyczny lokal do wrzucenia na listę odwiedzin.

– MOMO (FB) – ŚWIET-NE owoce morza!

Concordia Taste (FB) – kreatywnie, przestrzennie, z pomysłem i w fajnej lokalizacji <3 Nowoczesna restauracja europejska.

Fiesta del Vino (FB) – Górczyn; kuchnia śródziemnomorska i wino – ale tam jest pysznie! Nasz art. TUTAJ.

Rusztowanie (FB) – Łazarz; pysznie, kuchnia bardziej w stronę comfort foodu. Serwują burgera na łopacie, dżem z bekonu, fantastyczne chipsy z batatów i inne łakocie. Steki też się znajdą 😉

Dobra i Wino (FB) – Stare Miasto; nasz art. TUTAJ; na wino i tapas 🙂

COMFORT FOOD

Może nie są to typowe restauracje na randkę 😉 Aleeee…. te kanapki i burgery otworzą nowe furtki w sercach Waszych partnerów! Wierzcie nam 😀

Mobar (kiedyś Wyczesane Porki) (FB) – najlepsze PULLED PORKI w mieście.


Meat us (FB) – najlepsze KANAPKI PREMIUM w mieście.

– Fab Bob (FB)- najlepsze BURGERY w mieście.

 

FINE DINING
To restauracje, które nie serwują po prostu dań, a doświadczenia kulinarne. Co oczywiście ma też swoje przełożenie w cenie.
– Oskoma (FB)
– Muga (FB)

– Egoist (FB)

 

AZJA
W tej kategorii mamy w Poznaniu coraz więcej smacznych miejsc do wyboru 😍 My ograniczymy się do 4 pozycji, a po więcej pędźcie do wpisu na blogu MYTUJEMY.
– RAJ (FB) – Azja na Śródce. Po prostu. Są w tym najlepsi.
MEH (FB) – Stary Rynek; ludzie z pasją stworzyli restaurację, gdzie zjecie pysznie od śniadań, po kolację. 
Zen On (FB) – przy Rondzie Kaponiera (Bałtyk), średniej wielkości restauracja, ale ładna, fajnie usytuowana. 
Why Thai (FB) – przepyszny pad thai 😍😍😍

2 Comments

  1. Poznaniak pisze:

    Jeden z lepszych blogów jakie widziałem. Te doskonałe zdjęcia żarcia, układ szaty graficznej robią naprawdę wrażenie. Zdjęcia same w sobie piękne, ale to co fotografujesz wygląda naprawdę smacznie 😉

    1. Ania i Michał pisze:

      <3

Comments are closed.