Poznań za pół ceny 2014 – 8 restauracji i pubów, które warto odwiedzić. Nasze typy

Po raz pierwszy zamierzamy wziąć udział w akcji Poznań za pół ceny. Nie pojawiliśmy się podczas żadnej z minionych edycji ze względu na odstraszającą nas wizją kolejek, jednak tym razem zaryzykujemy 😉 I nie będziemy ukrywać, że zrobimy to w dużej mierze z myślą o Was 🙂 Pytanie – jakie restauracje odwiedzić? Bo ich wybór jest naprawdę imponujący, a dni trwania akcji niewiele. Spieszymy z pomocą.

 

Anna + Michał

Wybraliśmy dla Was 7 restauracji i 1 pub. Jeśli możemy liczyć aż na 50% zniżkę cen, idźcie tam, gdzie posiłki, ale też ceny są naprawdę wysokich lotów.

Kolejność podanych restauracji jest przypadkowa:

 

1. 3KOLORY cafe grill & restaurant
ul. Wiankowa 3, 61-131 Poznań

MENU

PONOĆ jedna z lepszych restauracji w Poznaniu – zamierzamy to sprawdzić w ten weekend 🙂 Na co warto zwrócić uwagę w menu? Na potrawy przygotowywane metodą sous vide (fran. dosłowne tłumaczenie: w próżni), która jest ostatnim krzykiem mody w sztuce gotowania w ramach kuchni molekularnej, czyli pozycje:

STEK Z ŁOSOSIA SOUS VIDE

POLĘDWICZKA WIEPRZOWA SOUS VIDE

 

2. Enjoy Restaurant
ul. Reymonta 19 (wejście od ul. Wyspiańskiego), 60-791 Poznań

MENU

Kucharze tej restauracji zdobyli w 2013 roku Kulinarny Puchar Polski. Chyba nic więcej dodawać nie trzeba. My już tam jedliśmy – koniecznie przetestujcie to miejsce.

 

3. Restauracja Flavoria – IBB Andersia Hotel****
Plac Andersa 3, Poznań 61-894

MENU

Chcemy tu wpaść na zupę tajską 🙂 Interesującą pozycją jest również filet z indyka gotowany wcześniej wspomnianą metodą sous vide, podany z puree ziemniaczanym, fasolką i sosem tymiankowym. Menu jest dość okrojone, jednak wierzymy w to, że potrawy będą serwowane na wysokim poziomie, z jakiego jest znana ta restauracja.

 

4. Gusto Food&Wine
Szarych Szeregów 16, 60-462 Poznań

MENU

Miejsce, które MUSICIE odwiedzić, ponieważ jest tam naprawdę pysznie. Jedynie czego unikajcie to pizza – nie powinna się pojawić w menu, ponieważ jest bita na głowę przez inne potrawy w restauracji oraz oczywiście przez inne pizzerie w Poznaniu 😉 Przetestujcie to, czego nie mieliście okazji jeść – wrażenia będą niezapomniane. My spożyliśmy tu nasze pierwsze w życiu przegrzebki – były pyszne.

 

5. Goko Restauracja Japońska
ul.Woźna 13 przy Mostowej, Poznań 61-777

MENU

Jest to jedna z lepszych, o ile nie najlepsza restauracja sushi w Poznaniu. Piękne wnętrza, estetycznie podane dania i najważniejsze: jedzenie jest zawsze świeże (co w wypadku konsumpcji owoców morza jest niezwykle ważne) i smaczne. Jeśli to miejsce przypadnie Wam do gustu, będziecie mogli nabyć roczną kartę klienta upoważniającą do 50% zniżki przy każdej wizycie 😉 Koszt około 30zł – na pewno warto.

 

6. Le Palais du Jardin
Stary Rynek 37, 61-772 Poznań

MENU

Miejsce nr 1, które zaraz po restauracji Hugo (nie biorącej udziału w akcji), po prostu TRZEBA odwiedzić. Przeczytajcie naszą recenzję, mamy nadzieję, że Was przekona: recenzja.

 

7. Restauracja Molly’s Grill
ul. Kwiatowa 2, 61-881 Poznań

MENU

Najmniej „zobowiązująca” restauracja, którą dla Was wybraliśmy. Co zjeść? Burgera! W Molly’s mają naprawdę świetne burgery, które nie raz mieliśmy przyjemność przetestować. Bierzcie te najbardziej wypasione! Do tego browar i dosięgnie Was pełnia weekendowego szczęścia 😉 Zgłaszamy swoją obecność w kolejce!

 

8. Kriek Belgian Pub & Cafe
ul. Wodna 23 (róg Ślusarskiej), Poznań

MENU

No i piwko… bez piwka się nie obędzie. W tym wypadku również stawiamy na miejsce, gdzie dostaniecie lepsze i droższe browary niż zazwyczaj. Podczas podróży po Poznaniu dajcie się więc skusić na krótką wyprawę do Belgii i ich piwnego świata.

a,pic1,1017,58370,91010,show2