Tajska kuchnia w FastWOK

on

Jeśli chodzi o tajską kuchnię to od niedawna jestem jej fanką.

Przez długi czas, była dla mnie po prostu dziwna.

Przekonałam się do niej po pierwszej wizycie w FastWOK, około rok temu. Od tego momentu staram się co jakiś czas wracać do tej niepozornej knajpki.

Zacznę od lokalizacji. Dość trudno znaleźć restaurację, jeśli szuka się jej po raz pierwszy, Znajduje się na ul. Ratajaczaka, ale trzeba wejść w bramę i dopiero po kilkunastu metrach widać FastWOK. Także z ulicy jest kompletnie niewidoczna.

Po wejściu od razu rzuca się w oczy, niewielka powierzchnia. Kilka stolików na jednym poziomie i kilka na górze.

Także od razu od wejścia czujemy specyficzne zapachy dla kuchni tajskiej. Zaraz przy wejściu znajduje się kuchnia.

W FastWOK byłam kilka razy i nigdy nie miałam problemów ze znalezieniem miejsca, więc myślę że rezerwacja nie jest konieczna.

Jeśli chodzi o menu to każdy znajdzie coś dla siebie.

Na przystawkę polecam spring rollsy- ja zamawiam w wersji wegetariańskiej, ale są też z mięsem.

20140404_162922

 

Jest bardzo duży wybór sałatek- moja ulubiona to: sałatka z orzechami nerkowca. Zamawiam ją za każdym razem jak jestem w FastWOK.

Jej skład: mieszanka świeżych sałat, orzechy nerkowca- pieczone, ananas, sos sezamowy. Całość komponuje się w smaczne, lekko słodki danie, które jest idealnym letnim obiadem.

20140404_163839

 

Moja mięsożerna połowa wybrała z kolei:Teriyake & Shiitake, czyli wołowinę z grzybami shiitake w sosie teriyake z ryżemBasmati.

W opowieści wiem, że to danie także zasługuje na pochwałę. Wołowina idealnie przyrządzona i świetnie komponująca się z grzybami i ryżem.

Potrawy bardzo starannie podane, przemiła obsługa. Bardzo pomocna i chętnie odpowiada na pytania. Pani kelnerka potrafi opowiedzieć o każdym daniu, dzięki czemu mamy możliwość wyboru smaku, który nam pasuje (wiem, że taka obsługa powinna być standardem, niestety nie jest, dlatego daję to na plus tej restauracji).

Ceny są bardzo przystępne:

Spring rollsy: 14 zł

Sałatka: 14 zł

Wołowina: 21 zł

Porcje wg mnie spore i można się najeść:)

Podsumowując. Bardzo fajne miejsce na obiad. Na pewno nie raz tam jeszcze wrócę.